دیگ پخت ضایعات کشتارگاهی

دیگ پخت ضایعات کشتارگاهی

مجموعه انرژی بخارگستر اولین تولیدکننده میکسرهای پودرگوشت در کشور می باشد لذا با تکیه به تجربه و دانش فنی  دستگاه های این مجموعه از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی بوده و دارای عمر بسیار بالایی می باشند.

همچنین تمام قطعات دستگاه پودر گوشت قابل بازسازی و تعمیر بوده  که بدون هیچ مشکلی تعویض گردند.

دیگ پخت ضایعات کشتارگاهی شرکت انرژی بخار گستر به دلیل طراحی استثنایی، دارای طول عمر زیادی است. از محسنات بارز این دیگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صرفه جویی در مصرف انرژی

حداکثر بازدهی در مقایسه با حداقل سرمایه گذاری

عملکرد آسان و عدم نیاز به نیروهای متخصص کاری

دیگ پخت شرکت انرژی بخارگستر موارد کاربرد بسار متنوعی دارد :

استریل کردن

هیدرولیزه کردن

پخت ضایعات

خشک کردن با رطوبت مورد نیاز

 دیگ پخت به صورت دو جداره ساخته میشود:

که در جداره داخلی ضایعات قرارمی گیرند و این ضایعات توسط بخار یا روغن داغ که بین دو جداره تزریق می شود. قرار گرفته که نهایتا منجر به عمل آوری پودرگوشت میشود.

دیگ پخت ضایعات کشتارگاهی ساخت شرکت انرژی بخار گستر که جهت تبدیل ماهی به پودر گوشت و پختن ضایعات حاصله از کشتارگاه دام و طیور مورد استفاده قرار میگیرد .به صورت دو جداره طراحی گردیده جدار داخلی از فولاد ضد سایش ساخته شده که ضایعات قرار گرفته و این ضایعات توسط بخار سوپر داغ که از میان دو جداره تزریق میشود.

همچنین دستگاه فوق دارای کلاچ مکانیکی جهت راه اندازی نرم موتور و بالا رفتن عمر الکترو موتور می باشد .و به منظور جلوگیری از گیر کردن پارویی در حین عملیات پخت ناشی از وجود قطعه آهنی بین پارویی و جداره دیگ مجهز به فیوز مکانیکی تعبیه در داخل کوپلینگ می باشد. 

جدار خارجی دیگ بوسیله پشم شیشه به ضخامت ۵۰ میلی متر عایق بندی و توسط ورق استیل به ضخامت ۰٫۷ میلی متر کاملا” محافظت می گردد .

به دلیل اینکه فرآیند پخت استخوان از پیچیدگی خاصی برخوردار است این دیگ مجهز به سیستم چربی گیر استخوان قبل از پخت کامل استخوان می باشد. به دلیل ماشین کاری دقیق و یکسره شفت دیگ عدم هم محوری شفت در حد زیر ۰٫۵میلی متر می باشد که سبب عمر طولانی رولبرینگ ها و عدم نشتی حتی در فشار ۳bar می باشد .

همچنین بر روی شفت در محل قرارگیری نخ گرافیت جهت آبندی دو عدد بوش ضد سایش از جنس چدن سخت کاری شده و سنگ زنی شده نصب شده است.

مهم ترین بخش های دیگ پخت ضایعات را میتوان به شرح زیر تقسیم بندی کرد

۱- جداره داخلی

معمولا از لوله یا ورق ضد سایش با ضخامت مناسب انتخاب میگردد.

۲- جداره بیرونی

که صرفا جهت تزریق بخار بوده و از ورق سیاه معمولی st37 انتخاب میگردد

۳-شفت داخلی به همراه پاروها و کفگیر ها

مربوطه که از لوله ضد سایش انتخاب میگردد تا در برابر خوردندگی مواد ضایعات کشتارگاهی و خون مقاومت داشته باشد.مهم ترین مزیت دیگ پخت ضایعات مجموعه انرژی بخار گستر این است که فاصله بین کفگیرها و بدنه اصلی دیگ خیلی کم بوده که این امر موجب پخت یکنواخت مواد ،تخلیه راحت ،عدم ماندن پودرگوشت داخل دستگاه و سوختن آن میگردد.

۴-ایزولاسیون و عایق دستگاه

معمولا از پشم سنگ با دانسیته بالا و ورق استیل جهت بالا بودن طول عمر استفاده میشود.

 

۵-الکتروموتور و گیربکس و قسمت های متحرک

دیگ پخت ضایعات که معمولا بر اساس ظرفیت دستگاه و سفارش مشتری تهیه و ساخته میشود.

بهترین مزیت دیگ پخت این مجموعه استفاده از بلبرینگ،بوش ،یاتاقان سایز بزرگتر نسبت به محاسبات مکانیکی است که این امر باعث میشود کمترین فشار و تنش به گیربکس و الکتروموتور میباشد.

۶-قسمت گلویی شفت اصلی دیگ تبدیل ضایعات که از لحاظ آب بندی و عدم نشتی باید کاملا عایق بوده، و این قسمت خود شامل نخ گرافیت بوش چدنی (ضد خوردگی) مناسب جهت سوار شدن شفت مرکزی دیگ پخت ضایعات، عینکی نگه دارنده، شفت مرکزی و بدنه اصلی دیگ پخت ضایعات به همراه درب های مربوطه جهت عایق بودن و آب بندی مورد استفاده قرار میگیرد.

شاسی ،تابلو برق کنترل الکتروموتور دستگاه نیزبه همراه شیر آلات ورودی خروجی بخار از جمله سایر تجهیزات دیگ پخت ضایعات میباشد که بسته به ظرفیت دیگ انتخاب می گردد.

اساس کار دیگ پخت ضایعات کشتارگاهی

 

اساس کار دیگ تبدیل ضایعات بدین ترتیب میباشد که ضایعاتی که در صنایع کشتاردام وطیور باقی میماند پس از جدا سازی و گرفتن آب و خون تا حدودی توسط پمپ گریز از مرکز تا نزدیکی دیگ تبدیل ضایعات حمل گردیده و پس از آن توسط یک بالابر (سپراتور) از محل گلویی دیگ به داخل دیگ پخت انتقال یافته ونهایتا درب دستگاه تبدیل ضایعات بسته شده که از نظرآب بندی بسیار مهم میباشدنکته مهم قبل از بار گیری دستگاه تبدیل ضایعات روشن بودن الکتروموتور و گردش گیربکس میباشد، پس از انجام بارگیری دستگاه طی  فراِیند پخت که حدودا مابین ۵الی ۶ ساعت بوده بسته به  ضایعات کشتاری انها را تبدیل به ماده ای بنام (پودر گوشت) می نماید.

در کنار دیگ اصلی تبدیل ضایعات معمولا تعدادی دستگاه دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آنها میتوان به خشکن کن، اسیاب پودرگوشت،سایکلون، کندانسور بو گیر دستگاه پودر گوشت ،بوسوزپمپ وکیوم ،پمپ سیرکوله،استخر تصفیه خانه نام برد که همگی موارد یا دشده از تولیدات شرکت انرژی بخار گستر می باشد.

                     

در بسیاری از کشتارگاها پس از انجام فرآیند پخت ضایعات که حدودا بین ۶الی ۷ ساعت طول میکشد برای اینکه محصول پودر گوشت خروجی خروجی ازدیگ پخت ضایعات دارای بهترین کیفیت باشد آنرا داخل دستگاهی بنام خشک کن ریخته و داخل آن توسط بخار خشک میگردد.

برای مشاوره و درخواست سفارش برروی دکمه تماس با ما کلیک نمایید.